ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANIMIZIN MESAJI

image alt

Atalarımızdan miras kalan topraklarımız bizim en büyük zenginliğimiz ve emanetimizdir. Bu zenginliği artırmak ve bırakılan emaneti en iyi şekilde korumak en önemli görev ve sorumluluğumuzdur. Bu görev ve sorumluluğun bilincinde olan ekip arkadaşlarımız ile yerel yönetimlerdeki çalışmalarımıza büyük ehemmiyet veriyoruz.

Bir çok medeniyetin merkezi olan Kadim Şehir Erzurum gerek tarihi gerekse kültürel açıdan büyük bir zenginliğin kaynağı konumundadır. Kültürel eserlerin korunması ve gözetilmesi hususlarında ne kadar ehemmiyetli davranıyorsak; çevresinin düzenlenmesinde, atılan her adımla güzelleşmesinde de o kadar ehemmiyetli davranıyoruz.

Naif bir dokuyla işlenmiş olan şehrin tüm ihtişamını sergileyebilmesi için estetiğe büyük önem veriyor şehrin gücüne güç katıyoruz. Bizim olan ve bizimle kalacak olan değerlerimizi en iyi şekilde korumayı, geleceğe taşımayı arzuluyor ve bunun için projelerimizi geliştiriyoruz.

Erzurum'un Görünen Yüzü olan ÇETAŞ ailesi ile şehir ve bölgedeki bitki ve ağaç çeşitliliğini artıracak, yapılan bilimsel çalışmalar ile şehirde yetişebilirliği olan ürünlerin tespit ve düzenlemesini yapacak, her geçen gün daha da iyileşen standartlar ile hem üretime hem de istihdama katkı sunacağız. Unutmayalım ki başarmamak için bir sebep yoktur.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı
Mehmet SEKMEN


Özel Projelerinizle Alakalı Görüşmek için